ماساژتراپی

ماساژتراپی

ماساژ درمانی

ماساژدرمانی عبارت است از مهارتی که در آن فرد آموزش دیده و حرفه ای اقدام به اعمال فشار و مالیدن وحرکت بر بافت های نرم بدن که شامل عضلات، تاندون ها، بافت های همبند، رباط ها و پوست میشود می کند. ماساژ هزاران سال است که انجام می شود وخواص آن بر همگان آشکار است. از مزایای ماساژ به موارد زیر می توان اشاره کرد:

ماساژتراپی طلوع طب

- ماساژ آرامش بخش است:

زمانی که بدن زیر فشار استرس قرار دارد، سطح هورمون کورتیسول که به هورمون استرس مشهور است بالا می رود. این هورمون باعث بی خوابی، سردرد، افزایش وزن و مشکلات گوارشی می شود. ماساژ باعث کاهش سریع سطح هورمون کورتیسول در بدن شده و به بهبودی کمک می کند.


- ماساژ استرس را از بین می برد:

ماساژدرمانی در بلند مدت باعث کاهش استرس و درد فیزیکی می شود.


- ماساژ فشار خون را کاهش می دهد:

مطالعات بلند مدت نشانگر این است که ماساژ هم سیستولیک (عدد بالا) و هم دیاستولیک (عدد پایین) فشار خون را کاهش می دهد. ماساژ باعث کاهش اضطراب، تنش و افسردگی می شود. همچنین با کاهش فشار خون خطر سکته قلبی و مغزی و مشکلات کلیوی را کاهش می دهد.


- ماساژ به کاهش درد کمک میکند:

ماساژ با هدف قرار دادن مرکز درد های عضلانی آرامش را برای شما به همراه دارد. ماساژ با افزایش سطح هورمون های اندروفین، سروتونین و دوپامین باعث شادابی و سرحالی می شود. همچنین ماساژ انعطاف عضلات را بالا برده و جلو آسیب آنها را می گیرد.


- ماساژ به گردش خون کمک می کند:

ماساژ در طولانی مدت به گردش خون کمک شایانی می کند. بهبود گردش خون در بافت ها به بهبود سریع تر آنها و رفع گرفتگی ها کمک می کند. همچنین بهبود گردش خود باعث کاهش سطح اسید لاکتیک در عضلات شده و خستگی عضلانی کاهش پیدا می کند. بهبود گردش خون در سلامت عمومی بدن تاثیر شگفت انگیزی دارد.


- ماساژ به بهبود استخوان ها کمک می کند:

ماساژ با از بین بردن درد های عضلانی و استخوانی به بهبود شکل ایستادن و نشستن کمک می کند. این موضوع باعث کاهش آسیب ها به استخوان بندی به ویژه مفاصل می شود. باعث کاهش فشار به مفاصل شده و انعطاف پذیری را بالا می برد.


- ماساژ به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک میکند:

مطالعات نشان می دهند استرس باعث کم خوابی و مشکلات تغذیه ای می شود که به تضعیف سیستم ایمنی بدن می انجامد. ماساژ با کاهش استرس و از بین بردن مشکلات تغذیه ای به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند و شما را از انواع بیماری ها مصون می دارد.

ماساژتراپی طلوع طب

ماساژ به عنوان درمان مکمل در کنار درمان استاندارد برای بیماری های مختلف تجویز می شود. آمارها نشان می دهند که 25 درصد افراد بزرگسال از ماساژتراپی بهره برده اند.
کادر مجرب و گواهی شده طلوع طب با 7 سال سابقه در ارائه خدمات تخصصی پرستاری و پزشکی خدمات زیر را ارائه می کند:
- ماساژ ریلکسیشن
- ماساژ درمانی
- آروماتراپی
- ماساژ ورزشی
- ماساژ سنتی
- ماساژ پا
- ماساژ سر
- ماساژ موضعی
همپنین مرکز پرستاری طلوع طب دارای مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده و ارائه دهنده نازل ترین تعرفه های ماساژتراپی می باشد. همچنین کادر ماساژ طلوع طب گواهی شده از بهترین انستیتو های ایرانی و خارجی هستند. ارائه خدمات با کیفیت هدف ماست.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

شرکت پرستاری طلوع طب
شماره تماس ها