ویژگی های پرستار سالمند

ویژگی های پرستار سالمند

یک پرستار سالمند خوب خوش قلب و مهربان است و با بیمار به مهربانی رفتار میکند و دلسوز او است.با سالمند درددل میکند و سعی میکند که سالمند را همیشه خوشحال نگه دارد.یک پرستار سالمند خوب سعی میکند بهترین دوست برای مددجو و بهترین همدم برای سالمند باشد.

پرستار سالمند خوب

همچنین وقتی دوستان و آشنایان به ملاقات سالمند می آیند پرستار همچنان وظایف خود را به نحو احسن انجام میدهد و با میهمانان با خوشرویی برخورد میکند و با آنها ارتباط برقرار مینماید.در ادامه به برخی دیگر از ویژگی های یک پرستار سالمند خوب اشاره می کنیم.

ویژگی های پرستار سالمند

1- مهارت های ارتباطی در پرستاری از سالمند

در هر شغلی نهارت های ارتباطی از مهم ترین معیارها می باشد و برای پرستاران نیز این یک اصل اساسی است.یک پرستار سالمند خوب مهارت ارتباطی قوی دارد و می تواند با سالمند به خوبی ارتباط برقرار کند و به مشکلات آنها گوش دهد و همدردی نماید.پرستار سالمند باید سالمند خود را درک کند و بدین ترتیب می تواند بسیاری از مشکلات روحی آنها را حل کند.

وِیژگی پرستار سالمند

2- ثبات احساسی پرستار سالمند

پرستاری یک شغل پر استرس است و پرستار باید توانایی تحمل رنج و سختی را داشته باشد و در عین حال در روحیه اش تاثیری نداشته باشد.این به این معنی نیست که پرستاری از سالمند شغلی همواره استرس زا است.بلکه در برخی مواقع شرایط بسیار خوبی نیز در این کار وجود دارد.به عنوان نمونه وقتی باعث بهبود سلامتی یک سالمند میشوید حالتان خیلی خوب میشود.یک پرستار خوب کسی است که از شرایط درد و رنج به خوبی گذر کند و از شرایط خوب انرژی دریافت کند.

پرستار سالمند خوب

3- یکدلی با سالمندان

پرستار سالمند نسبت به درد و ناراحتی سالمند احساس همدردی میکند و سالمندان نیز به پرستاران به عنوان حامی خود نگاه میکنند و از آنها فقط درک و همدلی انتظار دارند.

پرستار سالمند در منزل

4- انعطاف پذیری در پرستاری از سالمند

همان طور که انعطاف پذیری در تمام امور مهم است در پرستاری از سالمندان هم از اهمیت بالایی برخوردار است.پرستاران سالمند مانند پزشکان ساعات کار طولانی دارند و آخر هفته ها و هر چند روز یکبار نیاز به استراحت دارند.آنها باید از دشواری های این شغل آگاه باشند وبدانند گاهی پیش می آید که ساعت ها و روزهای بسیاری را باید مراقب سالمند باشند و باید بتوانند با این شرایط خود را وفق دهند.

پرستار سالمند خوب در منزل

5- توجه به جزئیات و ویژگی های سالمندان

یک پرستار سالمند خوب به جزئیات توجه بسیار دارد.مانند خواندن لیست نیازهای سالمند وبه خاطر سپردن تمام نیازهای یک بیمار.در شغل پرستاری هیچ کاری نباید بر پایه شانس انجام گیرد و باید طبق برنامه ریزی پیش رفت.زیرا یک اشتباه ساده ممکن است یک اتفاق ناگوار به بار آورد.می توان این گونه بیان کرد که توجه به جزئیات در پرستاری می تواند فاصله بین مرگ و زندگی سالمندان باشد.

پرستار سالمند در منزل

6- مهارت های بین فردی پرستارسالمند

یک پرستار خوب دارای مهارت های بین فردی خوبی است و در شرایط مختلف می تواند با افراد مختلف به خوبی کار کند.آنها با سایر پرستاران و پزشکان به خوبی ارتباط برقرار میکنند و پرستار سالمند مانند چسبی است که اجزاء بیمارستان را در کنار هم نگه میدارد.آنها باعث ارتباط پزشکان و سالمندان می شوند و روابط بین آنها را متعادل میکنند.

نگهداری از سالمند درمنزل

7- استقامت فیزیکی پرستار سالمند

طولانی سر پا بودن، جابجا کردن اشیای سنگین یا افراد سنگین و دوندگی های روزمره از ملزومات شغل پرستاری است و جزء کارهای پشت میز نشینی نیست.یک پرستار سالمند خوب باید قادر باشد همواره انرژی خود را در طول روز حفظ کند و بنابراین بسیار مهم است که به تغذیه و شیوه زندگی مناسبی عادت داشته باشد.

پرستاری از سالمند در منزل

8- مهارت حل مشکلات سالمندان

یک پرستار سالمند خوب توانایی این را دارد که مشکلات بوجود آمده را به سرعت حل نماید و حتی از وقوع آنها نیز جلوگیری کند.همچنین پرستاران باید در شرایط اضطراری و حل مشکل در کنار هم باشند و در برخورد با سالمندان و دیگر کارکنان به خوبی رفتار کنند واتفاقات پیش آمده را به خوبی مدیریت کنند.

پرستار سالمند خوب

9- واکنش و پاسخ سریع به شرایط سالمندان

پرستار سالمند باید همیشه آمادگی پاسخگویی و واکنش سریع به خواسته های سالمند را داشته باشد واغلب در امور بهداشتی و مراقبتی در شرایط اضطراری این ویژگی حائز اهمیت میباشد.حفظ خونسردی و واکنش سریع هنگام بروز مشکل از مهم ترین خصوصیات پرستار سالمند است.پرستار خوب کسی است که در یحرانی ترین شرایط نیز آموخته های خود را به بهترین شکل اجرا نماید و توانایی مدیدریت بحران داشته باشد.

پرستاری از سالمند در منزل

10- احترام به سالمندان

پرستار سالمند خوب همواره باید به قوانین احترام گذاشته و کاملا بی طرف باشد.به خواسته های سالمند احترام بگذارد و به آنها توجه کند.وقتی که پرستاران به سالمندان و بیماران احترام میگذارند در مقابل سالمندان و بیماران و بقیه افراد نیز به پرستاران احترام میگذارند.

ویژگی های پرستار سالمند خوب

در این مقاله به 10 مورد از خصوصیات یک پرستار سالمند خوب اشاره کردیم.اگر درباره استخدام پرستار سالمند نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق شماره تلفن زیر بصورت شبانه روزی با کارشناسان ما تماس گرفته و با توجه به شرایط سالمند خود پرستار مناسب را استخدام نمایید.

021-62914


شرکت پرستاری طلوع طب
شماره تماس ها