هزینه پرستار سالمند در منزل

هزینه پرستار سالمند در منزل

اغلب خانواده ها بین مراقبت از سالمند خود در خانه سالمندان و منزل سالمند گزینه اول را انتخاب میکنند.زیرا اطمینان خاطر بیشتری خواهند داشت.اما ممکن است از آسیب های سپردن آنها به سرای سالمندان آگاه نباشند که در اینجا به چند نمونه از این آسیب ها اشاره میکنیم.

پرستار سالمند در منزل

طبق تحقیقات انجام شده بین سالمندان خانه سالمندان و سالمندانی که در منزل خود مراقبت میشوند از نظر روحی وجسمی تفاوتهایی وجود دارد.سالمندانی که در خانه سالمندان زندگی میکنند بیشتر دچار افسردگی و بیماریهای روحی هستند و این موضوع در سالمندانی که در منزل خود زندگی میکنند بسیار کمتر شایع است.
اکثر سالمندان با تمام سختی ها حاضرند در خانه ای زندگی کنند که سالها در آنجا بوده و شاهد اتفاقات خوب و بد بسیاری بوده اند.توصیه محققان این است که در صورت نیاز سالمند به مراقبت و نگهداری بهتر است از خدمات پرستاری در منزل استفاده شود و در صورت نبود امکانات سالمند به آسایشگاه سپرده شود.

هزینه پرستار سالمند

ازدیگر تاثیرات این کار ایجاد حس تحقیر، تنهایی، شکست و طرد شدگی در سالمندان است که با کمبود ملاقات این احساسات در او تشدید میشود.انتقال سالمند به خانه سالمندان از روی اجبار حس طرد شدگی و قدرنشناسی فرزندان را در او بوجود خواهد آورد.
در جهت کاهش چنین مشکلاتی مجموعه طلوع طب با اعزام پرستار سالمند مجرب به محل زندگی سالمند عزیز شما اقدام به ارائه انواع خدمات پرستاری و پزشکی خواهد کرد وکارشناسان ما به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالت شما عزیزان تهرانی میباشد.

021-62914

وظایف پرستار سالمند

هزینه پرستار سالمند

میزان هزینه های پرستار سالمند بستگی به میزان توانایی ها، بیماری، نوع ناتوانی، ساعات کاری و تعداد روزهای هفته دارد و انتظارات خانواده سالمند از پرستار و اینکه چه وظایفی بر عهده او میگذارند نیز در میزان حقوق پرستار سالمند تاثیر گذار است.
یکی از مهم ترین موارد در تعیین هزینه پرستار سالمند در منزل توجه به این نکته است که آیا سالمند سالم است واز لحاظ جسمانی شرایط قابل قبولی دارد یا بیمار است و به چه نوع بیماری مبتلا است ؟ بیماری مزمن است ؟ بیماری باعث ازکار افتادن قسمتی از بدن یا تمام بدن او شده است ؟ آیا سالمند قادر به انجام فعالیتهای اولیه مانند غذا خوردن و رفتن به دستشویی می باشد ؟

هزینه پرستار سالمند

روشن است که افزایش ناتوانی های سالمند با افزایش هزینه های پرستار نسبت مستقیم دارد و هر چه وظایف بیشتری از او خواسته شود دستمزد او نیز بیشتر خواهد بود.مثلا سالمندانی که قادر به راه رفتن و هیچگونه حرکتی نیستند باید ساعاتی طولانی را روی تخت خود بگذرانند و وظیفه پرستار سالمند است که روزانه چندین بار سالمند را جابجا کند تا دچار زخم بستر نشود یا در صورت وجود بیماریهای قلبی پرستار باید با دوره های احیای قلب و کمک های اولیه آشنا باشد تا در صورت بروز حمله قلبی قبل از رسیدن اورژانس اقدامات لازم را انجام دهد.


شرکت پرستاری طلوع طب
شماره تماس ها