خدمات فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

خدمات فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

خدمات فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

یکی از حقایق تلخ زندگی این است که با بالا رفتن سن بدن فرسوده می شود و احتیاج به مراقبت و درمان بیشتری پیدا می کند. به عنوان یک سالمند، امکان دارد نتوانید مثل قبل حرکت کنید. به این منظور امکان دارد به درمان های بلند مدت برای بازیابی قدرت عضلات خود و یا حتی درمان دارویی احتیاج داشته باشید.
تمام این ها می تواند برایتان زحمت و دردسر داشته باشد اما خدمات فیزیوتراپی به سالمندان کمک می کند تا احساس کنترل و قدرت داشته باشند و زندگی با کیفیتی را تجربه کنند. همچنین این خدمات در آرامش منزل شما ارایه می شوند.
فیزیوتراپی با فعالیت بدنی و اکتیو کردن شما به بیشتر کردن توان حرکتی و قدرت بدنی کمک می کند و باعث می شود بتوانید کار بیشتری انجام دهید و بیشتر مستقل باشید.
تمام این خدمات توسط متخصصان ارایه می شوند که از نیاز های شخصی شما آگاهند. این تمرینات به بهبود زندگی شما کمک می کند. خواهید دید که این خدمات به شادتر شدن شما و رضایت بیشتر شما از زندگی خواهد انجامید.

چرا از یک متخصص کمک بگیرم؟

شما به کسی احتیاج دارید که به نیازهای فیزیکی شما و درمان های مربوط به آن آشنا باشد و کمک کند. ممکن است بدن شما به مرور زمان ضعیف شده باشد و امکان دارد نیازهای خاصی با توجه به جراحات، بیماری ها و یا حتی عمل های جراحی داشته باشید. تاثیر این مشکلات بر بدن شما از آنچه فکر می کنید بیشتر است. بدترین اتفاق ممکن این است که این مشکلات حاد شده و به طور جدی در زندگی شما تاثیر بگذارند.
در هریک از موارد، استخدام یک فیزیوتراپیست و استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل به بهبود کیفیت زندگی شما کمک می کند. با این کار احساس فعال بودن می کنید و بدن سالمتری و حتی رژیم غذایی سالمتری خواهید داشت.
بهتر از همه، دید شما به زندگی مثبت شده و بار دیگر از بدن خود لذت می برید. شما یک بدن بیشتر ندارید، پس عقل حکم می کند از آن به بهترین نحو نگهداری کنید.

فیزیوتراپی در منزل

یک فیزیوتراپیست چه کار می کند؟

فیزیوتراپیست شخصی است که آموزش های لازم برای درمان و کمک به مشکلات فیزیکی شما دیده است. این شخص درون و بیرون بدن را می شناسد و برای مشکلات بدنی شما راه حل ارایه می کند و به قوی تر شدن بدن شما کمک می کند.
فیزیوتراپیست میتواند به شما کمک کند تا عملکرد سالم بدن خود را بازیابید. و این کار را در آرامش منزل شما انجام می دهد. فیزیوتراپیست در ساعت مشخص مورد توافق شما به منزل شما می آید. آنها این خدمات را در منزل ارایه می کنند و همچنین با تجزیه تحلیل بدن شما به نیازهای فیزیکی شما پی می برند.
متخصصان برنامه مناسب درمان را مشخص می کنند که به بازیابی توانایی های بدن شما کمک می کند. این برنامه ها شامل بازیابی طیف های حرکتی بدن شما و همچنین تقویت ماهیچه های فرسوده می شود.
کارهایی که فیزیوتراپیست به شما توصیه می کند با توجه به نیاز بدن شماست. این تمرینات شامل تمرینات کششی، وزنه های سبک و تمرینات مقاومتی می شوند. همچنین بعضی وسایل کمکی نیز توصیه می شوند.
متخصصان در زمان های مورد نظر شما به منزل شما مراجعه می کنند. شما با توجه به نیاز فیزیکی خود می توانید از جلسات هفتگی و ماهیانه بهره مند شوید.

بازیابی قدرت تحرک

خیلی از ما قدرت تحرک را به عنوان یک نعمت نمی شناسیم تا زمانی که آن را از دست می دهیم. این پروسه از ضعف در فعال نگه داشتن مفصل ها شروع شده و در نهایت به ضعف عمومی عضله ها منجر می شود.
بدترین قسمت ضعیف شدن بدن این است خانه خود شما برایتان خطرناک می شود. امکان دارد هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها دچار حادثه شوید و زمین بخورید. و یا روی سطوح سخت و صاف لیز بخورید.
خدمات فیزیوتراپی در منزل به شما کمک می کند قدرت تحرک اولیه خود را بازیابید. این شامل تمرین عضلات مورد نیاز برای تحرک و آماده سازی شما برای شرایط خاص در خانه یا بیرون خانه می شود. اینها باعث ایجاد قدرت کنترل برای شما و ایجاد قدرت پاسخگویی به شرایط مختلف زندگی در خانه و دیگر مکان ها می شود.

فیزیوتراپی در منزل

تقویت بدن شما

بافت های عضله بدن با بالا رفتن سن دچار فرسودگی می شوند. فیزیوتراپیست به شما با تمرینات مقاومتی و وزنه های سبک کمک می کند. این تمرینات به عضلات شما کمک می کند تا رشد کنند و تحمل فشار بیشتری را داشته باشند.
هر نیاز فیزیکی که داشته باشید، فیزیوتراپیست به شما کمک می کند تا بدنی قوی و توانا داشته باشید. خدمات فیزیوتراپی نه تنها به شما کمک می کند احساس قدرت کنید بلکه تحمل فیزیکی شما را در شرایط مختلف افزایش می دهد. باید بدانید که قابلیت انجام چه کارهایی را دارید تا سلامت بمانید و به مرور زمان ضعیف و فرسوده نشوید.

تمرینات راه رفتن و قدم زدن

امکان دارد ندانید که با بالا رفتن سن عادات راه رفتن شما دچار تغییر می شود. شما برای تحت کنترل داشتن عادات راه رفتن خود به کمی کمک اضافه احتیاج دارید.
خدمات فیزیوتراپی در منزل به شما این امکان را می دهد که بدن خود را تمرین دهید و عادات راه رفتن سالم تری داشته باشید. این تمرینات کمک می کند مغز و عضلات شما باهم بهتر کار کنند و شما راه رفتن سالمتری داشته باشید. هدف این است که شما کنترل بیشتری روی فعالیت های مربوط به راه رفتن خود داشته باشید بدون اینکه به بدن خود فشار وارد کنید.
تمرینات مربوط به راه رفتن برای شما از آن که فکر می کنید ضروری تر است. معمولا با افزایش سن و فرسودگی بدن راه رفتن هم چالش برانگیز می شود. اما کمک و حمایتی که از یک متخصص فیزیوتراپی دریافت می کنید یک دنیا تفاوت ایجاد می کند.

فیزیوتراپی در منزل

استفاده از وسایل کمکی

در بعضی مواقع فیزیوتراپیست با تجویز وسایل و تجهیزات کمکی به شما کمک می کند تا قدرت تحرک خود را بازیابید. ممکن است شما از عصا و دیگر وسایل کمکی برای ایجاد هماهنگی هنگام راه رفتن و همچنین بازیابی موقعیت صحیح بدن هنگام راه رفتن استفاده کنید.
همه اینها برای حمایت و راحتی شماست. فیزیوتراپیست همچنین به شما بهترین راه حل ها را پیشنهاد می کند تا به شما امکان فعال بودن و سالم بودن بدهد.

از خدمات در منزل خود لذت ببرید

بهترین قسمت استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل این است که دیگر نیازی به خروج از منزل برای استفاده از این خدمات نیست. یکی از دلایلی که مردم از خدمات فیزیوتراپی استفاده نمی کنند این است که در مطب های فیزیوتراپی احساس راحتی نمی کنند.
مطب های و دفاتر پزشکی معمولا سرد بی روح و استریل هستند و برای بعضی افراد دلسرد کننده و یا استرس زا هستند. که با توجه به اعمالی که انجا انجام می شود و خاطرات افراد از آنها قابل توجیه است. شما با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در آرامش منزل خود احساس راحتی خواهید داشت. و با توجه به اینکه این خدمات در محیطی آشنا برای شما انجام می شوند احساس ناراحتی و نارضایتی را از بین می برد و پاسخ بهتری از این خدمات خواهید گرفت.
از آنجایی که هدف ما در اینجا سلامت شماست و استفاده از همه عناصر برای سلامت شما ضروری است، استفاده از این خدمات در آرامش منزل شما بهترین گزینه است.

اهداف سالم تعیین کنید

آخرین موضوعی که در مورد خدمات فیزیوتراپی باید در نظر گرفت این است که فیزیوتراپیست راه حل هایی برای قوی ماندن شما در طی سالیان آینده به شما معرفی می کند و راه صحیح جلو بردن زندگی سالمندی را به شما نشان می دهد.
یکی از چیزهای که فیزیوتراپیست به شما توصیه می کند اقدامات ایمنی در گوشه و کنار منزل شماست. یا امکان دارد انجام حرکاتی را هنگام راه رفتن و گشت گذار در خانه به شما پیشنهاد کند. توجه کنید که کمک فیزیوتراپیست برای به دست گرفتن کنترل کامل بر زندگی برای شما حیاتی است.
استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان امری بسیار ضروری است. تمام تلاش ما استفاده شما از تمام پتانسیل بدن خود در فضای آرام و راحت منزل شماست. در آخر باید بدانید کیفیت زندگی در هر سنی ارزشمند ترین چیز زندگی است.


منبع محتوا : https://www.aginginplace.org/in-home-health-physical-therapy-for-seniors/

دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

شرکت پرستاری طلوع طب
شماره تماس ها