انواع خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

انواع خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

انواع خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان


بعضی از سالمندان، برای زندگی مستقل نیاز به کمک دارند. خدمات پرستاری در منزل می تواند گزینه خوبی برای این عزیزان باشد. همانطور که از اسمش پیداست، مراقب یا پرستار برای ارایه خدمات به منزل سالمندان می روند. اینها از پیچیده ترین خدمات مانند ویزیت متخصص مغز و اعصاب گرفته تا ساده ترین آنها مانند همنشینی و کارهای سبک منزل را شامل می شوند. هرکاری که شما برای مستقل زندگی کردن نیاز داشته باشید.
این خدمات معمولا به سه دسته کلی تقسیم می شوند: مراقبت، پرستاری بلند مدت و پرستاری کوتاه مدت. در ادامه هریک را برایتان شرح می دهیم.


پرستاری غیر پزشکی (مراقبت)


نیروهای مجربی هستند که در کارهای ابتدایی زندگی مانند آشپزی و تمیزی منزل به سالمند کمک می کنند. مراقبان آموزش های پزشکی نمی بینند ولی آموزش های لازم برای کمک که به افرادی که به علت بیماری، سن بالا و یا ناتوانی قادر به انجام کارهای روزمره خود نیستند را پشت سر می گذارند.


خدمات مراقبان:


مراقبان آموزش های مختلفی می بینند، بعضی در کارهای ابتدایی منزل مانند شستشو، تمیزکاری و آشپزی کمک می کنند، در حالی که بعضی دیگر آموزش دیده اند که در حمام کردن، دستشویی رفتن، استفاده از پوشک، ویلچر و ... به سالمند کمک کنند. بعضی دیگر به سادگی استخدام می شوند تا همنشینی برای سالمندی باشند که بنا به دلایلی مانند آلزایمر توان خروج از منزل را ندارند.
این خدمات نیازی به نظر پزشک ندارند. استفاده از این خدمات صرفا مربوط به نیازهای سالمندان است. اعضای خانواده می توانند کارهایی که سالمندان در آن نیاز به کمک دارند را به همراه ساعت های مورد نیاز خود مشخص کنند و از مراکز خدمات پرستاری خدمات مورد نیاز خود را درخواست کنند.
مراکز پرستاری مجاز به این دلیل که پیشینه و مدارک نیروهای خود را بررسی می کنند و دایره نیروهای آنها بسیار وسیع است و همچنین پشتیبانی مناسبی که دارند بهترین گزینه هستند. همچنین هزینه های دریافتی توسط این مراکز بسیار مناسب تر از استخدام شخصی است. همچنین تجربه بالا و مشاوره کارشناسان می تواند به انتخاب بهترین گزینه برای مراقبت و پرستاری از سالمند شما منجر شود.

خدمات پرستاری در منزل سالمندان


 پرستاری پزشکی (بلند مدت)


خدمات پرستاری در منزل بلند مدت توسط پرستاران مجرب، برای سالمندانی است که به علت ناتوانی و یا بیماری مزمن نیاز به خدمات پزشکی و پرستاری به صورت مداوم در منزل دارند. پرستارانی که این خدمات را ارایه می کنند یا مدرک دانشگاهی پرستاری دارند و یا پرستار رسمی و ثبت شده هستند. با اینکه آنها کارهای ابتدایی هم انجام می دهند، اما وظیفه آنها ارایه خدمات تخصصی پزشکی مانند تزریقات، مانیتورینگ و پانسمان و ... می باشد.


خدمات پرستاران بلند مدت


پرستاران در منزل با توجه به نیازهای بیمار سالمند خود خدمات متنوعی ارایه می دهند. بعضی از این خدمات ابتدایی بوده، مانند: گرفتن ناخن، کمک در حمام کردن، و مدیریت داروها. بعضی دیگر نیز پیچیده است، مانند: نگهداری از بیمار نیازمند گاواژ، لوله های داخل وریدی و اتاق مراقبت های ویژه. همچنین درمان زخم ها و پانسمان مداوم آنها.
پرستاران همچنین سلامت و علایم حیاتی بیمار را زیر نظر گرفته و مانیتور می کنند. برای مثال آنها با توجه به شرایط بیمار داروها را مدیریت می کنند و همه شرایط بیمار حتی دفع ادرار و مدفوع بیمار را تحت نظر می گیرند.
به علاوه، پرستاران برای اعضای خانواده نقش مشاور را ایفا می کنند، و آنها را در این مواقع راهنمایی می کنند. همچنین با ارایه آموزش های لازم راه را برای مستقل شدن آنها هموار می کنند.
استفاده از خدمات پرستاری در منزل هم در افزایش کیفیت درمان و کاهش طول درمان و هم در کاهش دردسر و هزینه های مختلف برای خانواده بسیار موثر است.
همچنین پشتیبانی مراکز پرستاری خیال شما را از بابت همه چیز راحت می کند.

خدمات پزشکی در منزل سالمندان


پرستاری در منزل کوتاه مدت (مقطعی)


این نوع خدمات همانند پرستاری در منزل بلند مدت است با این تفاوت که به صورت مقطعی برای بیماری های کوتاه مدت و یا جراحت ها و حوادث مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در کنار پرستاران، پزشکان متخصص، فیزیوتراپیست، گفتار درمان، روان درمان ها و حتی ماساژتراپیست ها نیز ارایه خدمات می کنند به طوری که حتی برای یک آزمایش خون نیز نیازی به رفتن به آزمایشگاه ندارید. هدف این خدمات رسیدن به سلامت و استقلال کامل در آرامش منزل خود سالمندان است.


خدمات پرستاری در منزل مقطعی:


این خدمات توسط پرستاران و پزشکان به صورت توامان ارایه می شود. به این ترتیب که تیم پزشکی یک برنامه درمان برای بیمار تدوین می کنند و هریک از متخصصان به نوبت بیمار را ویزیت می کنند و درمان مربوط به خود را ارایه می دهند. برای مثال برای بیماری که دچار سکته مغزی شده است نیاز به نظر و درمان متخصصان مختلفی از جمله متخصص مغز و اعصاب، متخصص گفتار درمانی و فیزیوتراپیست است. خدمات پرستاری در منزل معمولا پس از بیمارستان در مورد استفاده قرار می گیرند هرچند که در محیط بیمارستان نیز به شما خدمات ارایه می کنند.
خدمات پرستاری در منزل برای سالمندانی که حادثه ناگهانی را پشت سر گذاشته اند بسیار لازم است و به آنها کمک می کند در زمان کمتری بهبود پیدا کرده و به زندگی عادی و مستقل خود بازگردند. همچنین هزینه استفاده از این خدمات در مقابل مزایای آنها ناچیز است. استفاده از خدمات یک مرکز پرستاری معتبر به شما اطمینان خاطر لازم را می دهد.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

شرکت پرستاری طلوع طب
شماره تماس ها