تربیت کودک از مهم ترین مواردی است که والدین باید به آن توجه کنند و آن را جزء اولویت های خود قرار دهند.در این مقاله به برخی نکات تربیتی اشاره میکنیم که با آموختن آنها به کودک، فرزندی مودب خواهیم داشت.

حساسیت یا همان آلرژی معمولا واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن به عوامل گوناگون میباشد.افرادی که دچار حساسیت هستند دارای دستگاه ایمنی فوق هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهرا بی ضرری که در محیط وجود دارد واکنش افراطی از خود بروز می دهند.

آبله مرغان یک بیماری عفونی در کودکان است که قدرت سرایت بالایی دارد و کودک به توجه و مراقبت تا زمان بهبودی نیاز دارد.در ادامه مطلب به علائم آبله مرغان و روشهایی برای بهبود آن اشاره میکنیم.

بیش فعالی یک اختلال رایج در کودکان می باشد که علائم مختلفی دارد و به راحتی نیز قابل تشخیص نمی باشد.در این مقاله به بررسی این اختلال و علائم آن و روشهای مقابله با آن می پردازیم.

یکی از چالشهای عظیمی که روزانه والدین و پرستار کودک با آن روبرو هستند مواجهه با کودک لجباز است.در برخی از موارد حتی برای انجام کارهای روزمره مانند حمام کردن، غذا خوردن و خوابیدن نیز باید با کودک بحث کرد و والدین نا خواسته با رفتار خود لجبازی کودکان را تشدید میکنند.

تشویق کودکان برای کاری که انجام میدهند وقتی به درستی به کار برده شوند تاثیرات مثبتی روی کودک می گذارد.در این مقاله شما را با برخی راههای موثر برای تشویق کودک آشنا میکنیم.

یکی از خطرات جدی که کودک را تهدید میکند حضور او در اتومبیل هنگام رانندگی است.والدین باید ازتمام نکات ضروری برای حفظ امنیت کودک خود آگاه بوده و آن را کاملا رعایت کنند.در ادامه مطلب به برخی از این نکات اشاره میکنیم.

تنها ماندن در خانه آرزوی هر کودکی است و باعث حس اعتماد به نفس و استقلال در کودک میشود.اما اکثر والدین از این مسئله هراس دارند که در ادامه مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم.

مطالعه در کودکان و بزرگسالان بسیار حائز اهمیت می باشد و این علاقه باید از کودکی در کودک تقویت شود و کودک به ارزش کتابخوانی آگاه شود.در این مقاله به روشهایی جهت علاقه مند کردن کودکان به کتاب خوانی اشاره میکنیم.

شرکت پرستاری طلوع طب
شماره تماس ها