چکاپ کامل در منزل

در گذشته، مردم فقط در زمان بیماری به پزشک مراجعه می کردند. امروزه، مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه و انجام چکاپ کامل در منزل، در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است زیرا آگاهی مردم در مورد سلامت خود بیشتر شده، در این زمینه آموزش می بینند و توانمندتر می شوند. مردم به طور پیشگیرانه به دنبال مشاوره پزشکی در مورد نحوه زندگی سالم هستند و به دنبال کاهش خطر ابتلا به شرایط یا بیماری های مختلف با حفظ رژیم غذایی، وزن و سطح فعالیت بدنی سالم هستند. در حالی که ورزش، رژیم غذایی متعادل و سبک زندگی سالم برای حفظ سلامت، بسیار مهم هستند، همچنین بسیار حائز اهمیت است که در فواصل زمانی دوره ای برای معاینات بهداشتی اقدامات لازم را انجام دهید. پزشکان از افراد درخواست می‌ کنند که به طور منظم معاینه شوند تا از سلامت خود مراقبت کنند و بر اهمیت پیشگیری، به عنوان وسیله ای برای کاهش تعداد بیمارانی که نیاز به درمان پزشکی یا جراحی دارند، تاکید می کنند. معاینات منظم می تواند به یافتن مشکلات بالقوه سلامتی قبل از تبدیل شدن آن ها به یک مشکل کمک کند. هنگامی که به طور منظم به پزشک خود مراجعه می کنید، او می تواند شرایط یا بیماری های سلامتی را به موقع تشخیص دهد. تشخیص زودهنگام بهترین شانس را برای دریافت سریع درمان مناسب و اجتناب از هر گونه عارضه به شما می دهد. با دریافت خدمات بهداشتی و چک آپ کامل در منزل، غربالگری و درمان صحیح، گام‌های مهمی را برای داشتن زندگی طولانی ‌تر و سالم ‌تر برمی‌دارید.

چرا باید معاینه پزشکی منظم و چک آپ انجام دهید؟

مراجعه منظم به پزشک و انجام چک آپ و معاینات پزشکی به شما کمک می کند تا از تعداد زیادی از بیماری ها جلوگیری کنید و در مراحل اولیه بیماری های دیگر را تشخیص دهید. همچنین به شما کمک می کند تا در مورد سلامتی خود مشاوره بهتری داشته باشید، پزشک یا سایر پزشکان خود را در جریان سلامتی خود قرار دهید که اساساً منجر به یک زندگی سالم تر می شود.

 1. مراجعه منظم برای معاینه پزشکی و چک آپ می تواند خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد

معاینات پزشکی منظم که می توانید آن ها را در منزل انجام دهید، شامل تعدادی معاینات جسمی و روحی است که از سلامت و تناسب اندام و ذهن شما اطمینان حاصل می کند. این چک آپ  ها به این دلیل به عنوان چک آپ کامل در منزل  کامل بدن شناخته می شوند – زیرا شما را از سر تا پا، تقریبا به معنای واقعی کلمه معاینه می کنند. دلیل اینکه این کار انجام می شود این است که زودهنگام از وجود هر نوع بیماری و مشکلی با خبر شوید و درمان مناسب را پیش بگیرید

 1. معاینات منظم می تواند به شناسایی بیماری های مرتبط با استرس کمک کند

این روزها با توجه به عواملی مانند ترافیک سنگین، فشار مداوم در محل کار (یا مدرسه، دانشگاه)، آب و هوای غیرقابل پیش بینی، جای تعجب نیست که اکثر مردم از استرس رنج می برند. این معضل، باعث ایجاد سطوح بالاتر استرس در همه می‌شود و حتی ممکن است منجر به بیماری‌ها و اختلالات مرتبط با استرس شود که می‌توانند به صورت جسمی یا حتی روانی ظاهر شوند. چک آپ کامل در منزل  منظم کامل بدن به پزشک کمک می کند تا چنین مسائلی را تشخیص دهد و همچنین به شما این فرصت را می دهد که در مورد استرس برای دریافت درمان مورد نیاز خود صحبت کنید.

 1. چک آپ کامل در منزل  سالانه می تواند به شناسایی نتایج آزمایش خون کمک کند

بیشتر مردم علائم بیماری های رایج مانند سرماخوردگی یا تب را می شناسند زیرا این بیماری ها معمولاً علائم فیزیکی دارند اما ممکن است شما از چیزی بدتر رنج ببرید که بدون مراجعه به معاینه بدتر می شود. به همین دلیل است که پزشکان معمولاً از شما درخواست آزمایش خون می ‌کنند که بخشی ضروری از هر بسته چک آپ کامل در منزل  سالانه سلامت است (اگرچه آزمایش‌های دقیق ممکن است بسته به سن و سبک زندگی شما متفاوت باشد). این آزمایش های خون بیشتر به غربالگری بیماری های احتمالی مختلف کمک می کند.

 1. معاینات دوره ای و چک اپ شما را بیشتر از سلامتی خودتان آگاه می کند

بسیاری از مردم سلامتی خود را امری بدیهی می دانند و بیشتر ما به ندرت به بیمارستان یا پزشک مراجعه می کنیم تا زمانی که واقعاً بیمار شده و نیاز به درمان داشته باشیم. این همچنین باعث می شود که ما تصمیمات ضعیف تری در مورد سلامت خود بگیریم، به خصوص در مورد ورزش و غذایی که می خوریم. یک معاینه بهداشتی دوره ای و چک آپ، شما را از سلامت خود و آنچه می توانید برای داشتن یک سبک زندگی سالم تر می تواند آگاه کند.

 1. چک آپ سالانه کامل بدن می تواند هزینه های مراقبت های بهداشتی را در طول زمان کاهش دهد

همانطور که قبلا ذکر شد، انجام معاینات کامل بدن و سایر انواع معاینات پیشگیرانه به طور منظم به پیشگیری و جلوگیری از بیماری ها و همچنین درمان سایر بیماری ها در مراحل اولیه کمک می کند. این به نوبه خود احتمال بیمار شدن شما (یا بیشتر بیمار شدن) را کاهش می دهد که در نتیجه در بلند مدت، هزینه های پزشکی شما را بیشتر کاهش می دهد. بیایید فاکتور زمان را نیز فراموش نکنیم – مریض شدن می تواند منجر به نیاز به مرخصی از کار یا مدرسه شود و می تواند کل سبک زندگی شما را مختل کند. معاینه پزشکی هر از چند گاهی تضمین می کند که شما سالم هستید و احتمال ابتلا به یک روز بیماری یا حتی بستری شدن در بیمارستان را کاهش می دهد.

مزایای معاینات منظم عبارتند از:

خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد

به زودتر تشخیص دادن شرایط یا بیماری های بالقوه تهدید کننده زندگی کمک می کند

شانس درمان و درمان را افزایش می دهد

با نظارت دقیق بر شرایط موجود، خطر عوارض را محدود می کند

افزایش طول عمر و بهبود سلامت به دنبال دارد

با اجتناب از خدمات پزشکی پرهزینه و گران، هزینه های مراقبت های بهداشتی را در طول زمان کاهش می دهد

در صورت همکاری با پزشک، درمان موثرتری ایجاد می شود

در به روز شدن درباره اطلاعات پزشکی یا فناوری های جدید موجود، سهیم است

چک لیست غربالگری سلامت پیشگیرانه برای بزرگسالان:

 • سابقه خانوادگی
 • فشار خون
 • شاخص توده بدنی (BMI)
 • معاینه بدنی
 • غربالگری پیشگیرانه
 • مشاوره
 • غربالگری سرطان
 • کولورکتال
 • پوست
 • سینه (زنان)
 • سرویکس و دهانه رحم (زنان)
 • بیضه و پروستات (مردان)
 • غربالگری های حسی
 • بینایی
 • شنوایی (فقط در صورت بروز علائم)

چکاپ کاملچه مواردی را باید در چک آپ کامل در منزل لحاظ کرد؟

آزمایشات چک آپ کامل در منزل بر اساس سن و سبک زندگی افراد متفاوت است. به عنوان مثال. افراد جوان تر ممکن است به غربالگری کمتری نیاز داشته باشند زیرا نسبتاً سالم تر هستند. افراد مسن احتمالاً به یک بسته بهداشتی شامل آزمایشات غربالگری قلبی نیاز دارند زیرا بیشتر در معرض خطر هستند. به طور مشابه زنان نیز به چند آزمایش اضافی نسبت به مردان مانند غربالگری سرطان سینه نیاز دارند. بهترین ایده برای انتخاب آزمایش ها این است که به پزشک خود مراجعه کنید و از او بپرسید که مناسب ترین و ضروری ترین گزینه برای شما چیست.

چرا معاینات منظم چک آپ مهم است؟

بارها و بارها توسط پزشکان گفته شده است که برای پیگیری وضعیت سلامت نیاز به معاینات پزشکی منظم است. چیزی به سادگی مراجعه به پزشک برای معاینه می تواند این اطمینان را حاصل کند که افراد از نظر بیماری ها غربالگری می شوند. این معاینات می تواند سه ماهه، دو بار در سال یا سالیانه باشد. این غربالگری‌ها می‌توانند به افراد کمک کنند تا هر گونه بیماری یا بیماری احتمالی را که در معرض خطر آن هستند شناسایی کنند. معاینات منظم می تواند به افراد کمک کند شانس خود را برای درمان افزایش داده و به آن ها در یافتن به موقع درمان کمک کند. معاینات منظم سلامت ضروری است زیرا به شناسایی مشکلات احتمالی در مراحل اولیه کمک می کند. در موارد حیاتی مانند سرطان، تشخیص زودهنگام می تواند تفاوت بین درمان و تلاش برای بقا طولانی مدت باشد.

اهمیت چکاپ کامل در منزل به صورت سالانه

غربالگری های بهداشتی می تواند شامل یک مراجعه معمولی به پزشک باشد، اما این ویزیت های معمولی می تواند در حفظ سلامت شما بسیار مهم باشد. این غربالگری‌ها به ارزیابی وضعیت سلامتی شما کمک می‌کنند و به تشخیص مشکلات احتمالی که ممکن است ایجاد شوند کمک می‌کنند. این چک آپ کامل در منزل‌های منظم راهی عالی برای کمک به شناسایی هر گونه بیماری یا مشکل در مرحله اولیه هستند و درمان را بسیار آسان‌تر می‌کنند. برخی از بیماری ها هستند که بسیار موذی هستند و نمی توان پیشرفت آنها را به خوبی پیگیری کرد مگر اینکه بیمار به طور منظم غربالگری های بهداشتی را انجام دهد. این امر باعث می‌شود که معاینه منظم سلامتی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه بیماری تهدید کننده زندگی از چشم پنهان نمی شود. اگر سبک زندگی داشته باشید که شما را مستعد خطرات سلامتی می کند، اهمیت انجام چک آپ کامل در منزل سالانه بیشتر و بیشتر می شود.

معاینات منظم چک آپ بخشی از روال تناسب اندام فرد است.

معاینات منظم سلامتی به اندازه ورزش منظم مهم است. برای کمک به حفظ یک سبک زندگی عاری از بیماری، تقریباً به اندازه تغذیه صحیح اهمیت دارد. چک آپ کامل در منزل‌های سلامت صرفاً معاینات فیزیکی توسط پزشک نیستند، بلکه شامل غربالگری در قالب آزمایش‌های آزمایشگاهی و اسکن‌های دیگر نیز می‌شوند. این روش‌ها سنگ بنای روش‌های تشخیص زودهنگام را تشکیل می‌دهند و بر اساس سن، جنس، سلامت خانواده و سابقه متفاوت هستند. پزشکان همچنین می توانند به بیماران در مورد اینکه چگونه می توانند برای جلوگیری از هر گونه مشکل قریب الوقوع به دلیل سبک زندگی خود اقدام کنند، راهنمایی کنند. این یک راه عالی برای بهبود روابط پزشک و بیمار است و به پزشک کمک می کند تا درک بهتری از بیمار و سابقه بیماری او داشته باشد.

آیا افراد سالم به چکاپ کامل بدن در منزل نیاز دارند؟

هر قدر هم که غیرقابل درک به نظر برسد، هر کسی، هر چقدر هم که سالم باشد، به معاینات منظم سلامت نیاز دارد. متخصصان پزشکی پیشنهاد می‌کنند که غربالگری کل بدن برای همه ضروری است، هر چقدر هم که سن و سال کم و تناسب اندام داشته باشند. در افراد سالم، پزشکان به جای توصیه به معاینه کامل سلامت بدن، رویکرد انتخابی تری برای پیشگیری از بیماری ها اتخاذ می کنند.

چکاپ کامل در منزل - طلوع طبمزایای معاینات منظم چکاپ کامل در منزل

 1. کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی

فکر یک صورت حساب بزرگ بیمارستان برای همه ما دلهره آور است. اگر کسی بخواهد هزینه های مراقبت های بهداشتی را که ممکن است متحمل شود را کاهش دهد، مهم است که یک غربالگری سلامت منظم را برنامه ریزی کند. این معاینات منظم تضمین می کنند که در درازمدت در هزینه خود صرفه جویی می کنند. این به این دلیل است که معاینات منظم سلامتی خطر بیماری‌های بالقوه سلامتی را که می‌توانند خطرناک باشند، کاهش می‌دهد. همچنین در موارد خاصی می تواند به کاهش خطرات ناشی از عمل جراحی و سایر هزینه های جدی پزشکی کمک کند.

 1. تشخیص زود هنگام بیماری ها

معاینات منظم پزشکی به پزشکان کمک می کند تا بیماری را قبل از پیشرفت بیشتر تشخیص دهند. این غربالگری ها بر اساس سن، جنس، تاریخچه و انتخاب سبک زندگی فرد انجام می شود. پزشکان می توانند آزمایش های متعدد و غربالگری های پیشگیرانه را برای کمک به تشخیص هر گونه خطری برای بیمار توصیه کنند. این غربالگری‌ها می‌توانند بیماری‌ها را از همان ابتدا شناسایی کرده و درمان آن‌ها را آسان‌تر کنند.

 1. آزمایش خون

در طول یک غربالگری منظم سلامت، ممکن است پزشک از شما بخواهد که آزمایش خون انجام دهید. این کارها به منظور از بین بردن خطر بیماری هایی که می توانند در خون شما ظاهر شوند انجام می شود. اینها شامل کلسترول، دیابت، سرطان، فشار خون بالا، کم خونی، HIV/AIDS و همچنین بیماری های عروق کرونر است. آزمایش خون همچنین به پزشکان کمک می کند تا عملکرد اندام های مختلف بدن مانند کبد، کلیه ها، قلب و تیروئید را به درستی ارزیابی کنند.

 1. بیماری های مرتبط با استرس را شناسایی می کند

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به سرعت در حال حرکت است و برنامه‌های کاری و سبک زندگی شلوغی دارد. این شرایط می تواند باعث ایجاد انواع بیماری ها در بدن انسان شود که توسط استرس ایجاد می شوند. افزایش استرس و اضطراب به طور مستقیم با تعدادی از بیماری های مختلف مرتبط است که هم جسمی و هم روانی هستند. اینها عبارتند از فشار خون بالا، افزایش وزن، اختلالات روانی، آلزایمر، افسردگی، آسم و حتی مشکلات گوارشی. معاینات منظم پزشکی اطمینان حاصل می کند که تشخیص این مشکلات قبل از اینکه خیلی شدید شوند آسان تر است. معاینات منظم می تواند این اطمینان را برای افراد حاصل کند که توصیه ها و حمایت های مورد نیاز خود را از پزشک خود دریافت می کنند تا از بیماری های سبک زندگی پر استرس جلوگیری کنند.

 1. معاینات منظم سلامتی شما را در جریان سلامتی خود قرار می دهد

نتایج غربالگری شما به پزشکتان تمام آنچه را که در مورد سلامتی شما باید بداند می گوید. بسته به آنها ممکن است به شما هشدار دهند و یا توصیه هایی در مورد اینکه چگونه می توانید سلامت خود را بهتر حفظ کنید به شما توصیه کنند. یک مثال ساده این است که چگونه بسیاری از مردم سلامت دندان خود را نادیده می گیرند. این مشکلات می تواند خیلی سریع تشدید شود و در مراحل بعدی مشکلات شدیدتری ایجاد کند. در حالی که هنگامی که مشکل در مراحل اولیه شناسایی می شود، می توان با تغییرات کوچک در سبک زندگی کنترل کرد. از سوی دیگر، اگر مشکل در یک مرحله تشدید شده تشخیص داده شود، مدیریت آن بسیار دشوار می شود و حتی می تواند یک بار مالی بزرگ برای بیمار باشد. معاینات منظم راهی عالی برای آگاهی از کارهایی است که می توانید برای بهبود سلامت خود و کاهش خطر ابتلا به بیماری ها انجام دهید.

تست ها و غربالگری های ضروری

در زیر برخی از تست ها و غربالگری های پر اهمیت آورده شده است:

کلسترول

دیابت

فشار خون بالا

شاخص توده بدنی (BMI)

تشخیص زودهنگام سرطان سینه و دهانه رحم

غربالگری سرطان کولورکتال

بهداشت دهان و دندان برای بزرگسالان

برنامه های ایمن سازی

سرطان پوست

غربالگری سرطان پروستات

هپاتیت ویروسی

HIV/AIDS

در صورتی که پزشک به چیز دیگری مشکوک باشد، معاینات و غربالگری های لازم را با پیگیری های مربوطه به بیمار توصیه می کند.

هزینه چکاپ کامل در منزل

واضح است که هزینه چکاپ کامل از آزمایش های معمول که تنها برای بررسی یک فاکتور انجام می شوند، بیشتر است. اما همان طور که در قسمت های پیشین توضیح داده شد، در آزمایش چکاپ کامل فاکتورهای متفاوتی سنجیده می شوند. اما این فاکتورها با توجه به سن فرد، شرایط سلامتی و نظر پزشک می توانند تغییر کنند و بیشتر و یا کمتر شوند. مجموعه طلوع طب با توجه به تعرفه های اعلام شده از طرف وزارت بهداشت، هزینه چکاپ کامل در منزل را مشخص می کند. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در این مورد، می توانید با طلوع طب تماس حاصل فرمایید، تا متخصصین این مجموعه با توجه به درخواست و شرایط شما، هزینه را محاسبه کنند.

چکاپ کامل در منزل توسط طلوع طب

همان طور که می دانید پیش گیری بهتر از درمان است. فشار روحی، جسمی و مالی که فرد بیمار متحمل می شود بسیار سنگین است بنابراین بهتر است که با انجام چکاپ کامل در منزل، به بررسی وضعیت سلامتی خود به صورت منظم و دوره ای بپردازید و مسئولیت سلامتی خود را برعهده بگیرید. برای رفاه حال شما مجموعه طلوع طب، اقدام به انجام معاینات چک آپ کامل در منزل کرده است. می توانید به راحتی در منزل خودتان یک قرار ملاقات با پرسنل حرفه ای مجموعه طلوع طب ترتیب دهید. در این مجموعه، طیف گسترده ای از خدمات برای درمان و مراقبت از شما و خانواده عزیزتان ارائه می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با مجموعه طلوع طب لطفا با شماره تلفن 91012121-021 تماس بگیرید.

برای درخواست خدمات ویزیت و چکاپ در منزل تهران فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم.

  امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

   پشتیبانی 24 ساعته: 02191012121 / 02188692880